Zbyszek Larwa

Zbyszek Larwa

Artysta

Zbyszek Larwa (ur 1966r.) absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Koszalinie, ukończył z wyróżnieniem Grafikę Wydawniczą na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Jest grafikiem wydawniczym, rysownikiem komiksów, ilustratorem książek dla dzieci, a od święta malarzem.

Jego największą pasją jest komiks a mistrzem i nie dościgłym wzorem Janusz Christa.

Zajmuje go opowiadanie obrazkowych historii komikfantazy, tworzenie nieistniejących światów, wymyślanie i kreowanie postaci bohaterów. Pasjonuje niewerbalny język graficzny w komiksie.

Jest autorem rysunków satyrycznych i ilustracji drukowanych w  Gońcu Pomorskim, Głosie Pomorza, Newsweek Polska.   Ilustrował cykl książek dla dzieci Beaty Krupskiej „Sceny z życia smoków", „Euzebiusz”, „Bajki” „Opowieści o Agatce” z Katarzyną i Andrzejem Pilipiukiem zrobiliśmy komiks „Krasnoludy”. Wykonał cykl ilustracji do książki „Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzątkach"

Na co dzień projektuje grafikę reklamową i użytkową - okładki, layouty książek, gazety, czasopisma, zajmuje się składem i przygotowaniem materiałów do druku.

Współpracował z wydawnictwami Aga Press, Ringier Axel Springer Polska, Prószyński, WSiP, Fundacją „Ku Przeszłości” Andrzeja Pilipiuka,  Agencją Reklamową Aveex oraz Square Pixel – produkcja filmowo-telewizyjna  - w działaniach graficznych edytorskich i wydawniczych.

custom_pattern
https://aperiadesign.com/wp-content/themes/skudo/
https://aperiadesign.com/
#c1c1c1
style1
scroll
Loading posts...
/home/apperise/ftp/AperiaDesign/AperiaDesign_wp/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
Enter your email here
on
off