Łukasz Jacek

Łukasz Jacek

Artysta

Łukasz Jacek urodził się w 1978 roku w Krakowie.

W 2012 roku obronił dyplom magisterski z malarstwa sztalugowego, na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni profesor Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej. Dyplom stanowił cykl obrazów abstrakcyjnych, pod wspólnym tytułem “Materia Ducha”. Aneks wykonał w pracowni malarstwa ściennego profesora Romana Łaciaka. W 2010 roku obronił dyplom licencjacki z malarstwa, na Krakowskiej Akademii, w pracowni profesora Stanisława Wiśniewskiego. Był to cykl niemal abstrakcyjnych obrazów, zatytułowany “Pejzaż”. W 1998 roku ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie (dyplomy z fotografii oraz z projektowania przestrzennego). W szkole podstawowej był dwukrotnie stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, w dziedzinie malarstwa.

Brał udział w różnych wystawach, między innymi w Teatrze Stu, w klubie “Kazimierz”, w pubie “Wręga”, w galerii “M.” klubu “Kuźnia” oraz w galerii “Zajazd” Dworku Białoprądnickiego. Uczestniczył też w „Sztukobraniu” oraz w „Nowohuckim Festiwalu Sztuki”. Współpracuje z kilkoma polskimi galeriami sztuki m.in. galerią 101 Projekt, Domem Aukcyjnym Desa Unicum, Sopockim Domem Aukcyjnym oraz galeriami Next, Kersten i Nautilus.

Obecnie zajmuje się abstrakcją, którą rozumie jako proces swoistej “krystalizacji” duchowości w materię malarską, oraz malarstwem przedstawiającym, głównie miejskim pejzażem.

Wykonał też realizacje ścienne w szkole podstawowej, w dawnym budynku “Imki” w Krakowie oraz we wnętrzu klatki schodowej bloku przy ulicy Felińskiego, w Krakowie.

custom_pattern
https://aperiadesign.com/wp-content/themes/skudo/
https://aperiadesign.com/
#c1c1c1
style1
scroll
Loading posts...
/home/apperise/ftp/AperiaDesign/AperiaDesign_wp/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
Enter your email here
on
off