Delfina Olkowicz

Delfina Olkowicz

Artysta

Delfina Olkowicz – ukończyła Łódzką Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Jest również absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Sztuka od zawsze była częścią jej życia. Tworzy łącząc malarstwo oraz grafikę. Tematycznie porusza wiele zagadnień. Jednak w jej obrazach często pojawia się motyw miłości oraz wartości takich jak wolność. Przez wiele lat odnajdywała inspirację w dynamice i unikatowości zabytkowych samochodów. Na każdym etapie twórczości pod przykryciem figuratywności umieszcza symbolikę, która nadaje jej obrazom głębszego znaczenia.

W 2012 jej prace wzięły udział w wystawie „Rocznik 2012” najlepszych dyplomów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Pasja motocyklowa przyniosła cykl kilkunastu płócien, które Artystka pierwszy raz pokazała w 2014 roku na wystawie zorganizowanej specjalnie w charytatywnym zrywie Motoserca. Wystawa „Pasja, prędkość i wolność” była odbiciem jej zamiłowania do ludzi pełnych pasji.

Przez wiele lat uczestniczyła w Aukcjach Młodej Sztuki współpracując z największymi domami Aukcyjnymi w Polsce: Desa Unicum, Polswiss art, Sopocki Dom Aukcyjny a także Galeriami: Stalową i Oranż.

W kwietniu 2018 roku Galeria Aperia design wystawiła prace Artystki w nowoczesnej przestrzeni Q22 w Warszawie. Cykl płócien “Unity” był zobrazowaniem miłości. Malarstwo połączone z elementami japońskiej poezji było emocjonalnym zapisem jej własnych uczuć. Każde płótno posiada naniesiony na przednią część wiersz. Haiku to nierymowana, trójwersowa miniaturka poetycka o układzie sylabicznym 5-7-5. Klasyczne haiku miało być opisem oglądanego fragmentu przyrody oraz autorskiej refleksji. W odróżnieniu od pierwotnego założenia haiku, Artystka zachowała jedynie konstrukcję pisania wiersza. Temat przyrody zastąpiła własnymi uczuciami i emocjami.

Sierpień 2018 roku zaowocował wystawą malarstwa “Water and tropic” w Galerii Aperia design. Element falującej wody oraz kontrastowe kolory tropikalne stały się przewodnim motywem obrazów Artystki. Szczególnie charakterystyczny dla tego okresu twórczości jest motyw koni w wodzie. Obrazy odnoszą się do możliwości jakie możemy osiągnąć jeśli pokonamy własne ograniczenia w byciu kreatywnym i zaczniemy dostrzegać nowe horyzonty.

Rok 2019 otworzyła wystawa “Horyzony” w Centrum Infiniti w Warszawie.

Jej prace należą do zbiorów i kolekcji prywatnych w Polsce i za granicą m.in. W Brukseli i Londynie.

custom_pattern
https://aperiadesign.com/wp-content/themes/skudo/
https://aperiadesign.com/
#c1c1c1
style1
scroll
Loading posts...
/home/apperise/ftp/AperiaDesign/AperiaDesign_wp/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
Enter your email here
on
off