Delfina Olkowicz

Delfina Olkowicz - ukończyła Łódzką Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Tworzy łącząc malarstwo oraz grafikę. W 2012 jej obrazy wzięły udział w wystawie „Rocznik 2012”najlepszych dyplomów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Rok 2014 zaowocował wystawą „Pasja, prędkość i wolność”. Przez wiele lat brała udział w Aukcjach Młodej Sztuki współpracując z największymi domami Aukcyjnymi w Polsce. W kwietniu tego roku Galeria Aperia design wystawiła prace Artystki w nowoczesnej przestrzeni Q22 w Warszawie. Cykl płócien w "Unity" był zobrazowaniem miłości "Ósemka haiku". Malarstwo połączone z elementami japońskiej poezji było emocjonalnym zapisem jej własnych uczuć. Sierpień 2018 zaowocował wystawą malarstwa "Water and tropic" w Galerii Aperia design. Element falującej wody oraz kontrastowe kolory tropikalne stały się przewodnim motywem obrazów Artystki. Jej prace należą do zbiorów i kolekcji prywatnych w Polsce i za granicą m.in. w Brukseli i Londynie.

Ewelina Karasińska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Miłośniczka czarno - białej fotografii

Mateusz Zahora

Rocznik 88. Absolwent łódzkiej ASP. Fotografią i projektowaniem zajmuje się od 2007 roku.

Kinga Błażejczyk

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pasjonatka malarstwa oraz fotografii. Tematem przewodnim w jej twórczości są ludzie, przyroda i architektura. Ulubioną techniką jest olej na płótnie. Jej prace zdobi gruba powierzchnia farby. Ciekawą fakturę uzyskuje poprzez kładzenie farby szpachlą malarską. W swoich pracach pragnie uchwycić klimat bardziej niż szczegóły. Brała udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych.

Aleksandra Hońko

Aleksandra Hońko (ur. 1984) Absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu oraz edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Laureatka Nagrody Artystycznej Prezydenta Ebląga za rok 2013. Autorka wystaw indywidualnych i uczestniczka wystaw zbiorowych w Polce i za granicą, m.in.: 2014 - Wystawa malarstwa, Lisa Norris Gallery, Londyn; 2014 - Wystawa malarstwa, Galeria Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa; 2013 - Wystawa malarstwa, Centrum Sztuki, Galeria EL, Elbląg; 2011 - "Pistolety", Galeria Rynek, Olsztyn.

Iwona Lenik

Iwona Lenik ur.1983 Malarka, ilustratorka, pedagog twórczości. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W roku 2009 zrealizowała dyplom w pracowni Malarstwa Sztalugowego. Laureatka Dorocznej Nagrody Artystycznej im. Mariana Strońskiego 2010. Otrzymała Nagrodę Specjalną Galerii Zadra. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce jak i za granicą min. wystawa malarstwa w Brenart International w Brukseli, „ Licht und Farbe” w Niemczech, Międzynarodowe Triennale Malarstwa Srebrny Czworokąt w Rzeszowie, Rumuni, Słowacji i na Węgrzech, Międzynarodowe Biennale Miniatury w Krakowie, Kaliszu, Warszawie, wystawa fotografii w Koninie, wystawa plakatu ZPAP w Warszawie, wystawa malarstwa w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Obrazy artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Singapurze, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i we Włoszech oraz w Galerii Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Mieszka i pracuje w Warszawie. Twórczość Iwony Lenik skupia się wokół sztuki abstrakcyjnej. Ilustracja tematu obrazu nie jest budowana wprost, ale poprzez odwołanie się do swoistych środków wyrazu, takich jak barwa, plama, kreska, kontrast, walor i wiele innych. Obrazy utrwalone na płótnie za ich pomocą zyskują autonomię. Artystka poprzez ekspresyjne ruchy pędzla, różnorodność użytej faktury, doskonałe wyczucie koloru i przemyślaną kompozycję utrwala emocje, myśli, pomysły tętniące w jej głowie. Malarstwo Iwony Lenik, jest różnorodne i bogate w swej formie i treści. Raz jest niezwykle ekspresyjne, krzyczące, pełne dzikich emocji, chcące niemal wyjść poza ramy płótna. Innym razem jest spokojne, wyciszone, szepcące lub uporządkowane, "zamknięte" w geometrycznych formach. Artystka malując, kieruje się w dużej mierze dobrym wyczuciem kompozycji, łączeniem ze sobą kolorów, intuicją. Stąd obrazy malarki potrafią być zarówno burzliwe, ociekające farbą jak również niezwykle kobiece, o subtelnej stonowanej estetyce.

Sylwia Michalska

Sylwia Michalska – ur. 1978 r. w Poznaniu, w latach 1997-2002 studiowała na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, gdzie w 2002 r. obroniła dyplom z malarstwa u profesora Wojciecha Sadleya. Obecnie mieszka i tworzy na Śląsku, ale również w Olsztynie, z którym jest mocno związana. Warmia i Mazury stanowią inspirację w jej twórczości. Tworzy obrazy abstrakcyjne dużego formatu oraz pejzaże i marynistykę – obrazy olejne na płótnie i starych deskach.

Agnieszka Paczuska

Agnieszka Paczuska - Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Gersona w Warszawie, praktykantka Macieja Zienia w dziedzinie projektowania ubioru. Rysowniczka specjalizująca się w karykaturze. Przez lata szkoliła artystyczny warsztat co zaowocowało wyrobieniem oryginalnego stylu w którym kreska humorystycznie i subtelnie podkreśla rysy portretowanych osób.

Mateusz Kostka

Mateusz Kostka (ur. 1987r.), absolwent Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach, student ostatniego roku Fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Publikował m.in. w Lounge, Candid, Chasseur, Confashion, Trendy, Beauty Underground. Jest laureatem w I Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „PORTRET ARTYSTY” pod honorowym patronatem prof. Krzysztofa Pendereckiego. Został również doceniony przez Jury w konkursie „Monochrome Photography Awards” w kategoriach Fashion oraz Portrait. Swoje prace prezentował na wystawach w całej Polsce (m.in. w Ośrodku Propagandy Sztuki w Łodzi). Interesuje się fotografią mody oraz portretem, stara się w nich odnajdywać prawdę o człowieku.

Dawid Szablewski

Dawid Szablewski - grafik, malarz, fotograf. Absolwent Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Grafiki i malarstwa, aktualnie student Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. W kręgu jego zainteresowań znajdują się przede wszystkim portret i dokument, jednak coraz częściej sięga do fotografii inscenizowanej. Na koncie ma liczne wystawy w Polsce oraz za granicą.

Michał Mikulski

Michał Mikulski - fotograf. Porzucił prawniczą karierę by poświęcić się fotografii. Aktualnie studiuje na PWSFTviT. Zajmuje się reportażem i portretem.

Anna Masiul-Gozdecka

Anna Masiul-Gozdecka - jest absolwentką warszawskiej Akademii Sztukk Pięknych. Mieszka i tworzy na wsi pod Warszawą, stąd zapewne silny związek człowieka z przyrodą widoczny w jej obrazach. Jest artystką poszukującą, kochającą malarstwo w każdej jego formie, stąd liczne eksperymenty techniczne, stylistyczne oraz kolorystyczne. Oprócz malarstwa figuratywnego, silny w jej twórczości jest też nurt abstrakcyjny. Łączy je zamiłowanie do koloru oraz nutka romantyzmu. Brała udział w jedenastu wystawach zbiorowych oraz czternastu indywidualnych, najważniejsze to:

2008, 2011 solo exhibition w Galerii Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa
2008 exhibition, Gallery Artde.lu, Real Circulo Artistico, Barcelona
2011 solo exhibition, Galearnia, PAiZ w Warszawie, "Łowcy chwil"
2012 "Paintings" solo exhibition, MCKiS, Galeria Elektor, Warszawa
2017 collective exhibitions "Triennale Animalis"
2018 solo exhibition , Galeria Luna, Łódź
2018 collective exhibition " Jasiński&Friends" Galeria Amaristo, Warsaw

Wszystkie:

-2005 takes part in project "Art for Chelmek"
-2006 takes part in biennale "Gardens" Zamek Książ
-2007 Galeria Sart "Ctrl + z"
-2007 solo exhibition of painting w Folwarku Sztuki
-2007 collection of 20 abstract paintings for Metro Desing Consultants.
Collection is in the building of Ujima Housing Group in London.
-2008 solo exhibition w Galerii Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa
-2008 exhibition, Grupa Piaseczno, Biblioteka Publiczna w Aninie
-2008 exhibition, Gallery Artde.lu, Real Circulo Artistico, Barcelona
-2009 exhibition - International competition "Akt" (Nude) Galeria Marquardt, Łódź
-2009 exhibition "Lustro przemiany" Galearnia, Warszawa
-2009 solo exhibition "Painting" Kostrzyńskie Centrum Kultury, Kostrzyn nad Odrą
-2009 solo exhibition of paintings and collages "Garden - the place of power", OB PAN w Powsinie
-2010 solo exhibition, Galearnia Warsaw, "Łowcy chwil" (the Hunters of Moments)
-2011 solo exhibition, Galearnia, PAiZ w Warszawie, "Łowcy chwil"
-2011 solo exhibition, galeria Biały Kamień Contemporary,
"Muzyka czasu niespiesznego"(Slow Time Music), Domoteka
-2011 solo exhibition, Galeria Katarzyny Napiórkowskiej, ul Puławska 17, Warszawa
-2011 exhibition, Galeria sistogallery.com "Polish gardens, Japanese gardens", Dworek Białoprądnicki, Kraków
-2012 "Paintings" solo exhibition, MCKiS, Galeria Elektor, Warszawa
-2013 solo exhibition, "W innym pokoju" Galeria Ether, Warszawa
-2016 solo exhibition “Biegnij” Galeria Uległa, Warszawa
-2017 collective exhibitions "Derby Artystyczne"
-2017 collective exhibitions "Triennale Animalis"
-2018 solo exhibition , Galeria Luna, Łódź
-2018 collective exhibition " Jasiński&Friends" Galeria Amaristo, Warsaw
-2018 collective exhibition “Magia Obrazu”
The jubilee exhibition of the best paintings during the 5 years of the "Art Derby" project

Marta Jaguś

Marty Jaguś - Jagód, szczecinianka. Absolwentka WSSU (aktualnie Akademia Sztuki w Szczecinie ), stypendystka prezydenta miasta Szczecina, laureatka tytułu srebrny Layout roku 2008. Ma na swoim koncie udział w wielu konkursach w Polsce i za granicą, w tym zakwalifikowanie pracy w 21 i 22 Miedzynarodowym Biennale Plakatu (Warszawa 2010), udział w wielu wystawach, m.in wystawie plakatu (22MBP) w Łazienkach Królewskich, w Ogrodach Luksemburskich w Paryżu oraz wystawie w Wilanowie (21 MBP), Gdańsku, Szczecinie, Trójmieście.. Freelancerka zarówno w zakresie projektowania graficznego, kreacji artystycznej, jak i ilustracji.