Delfina Olkowicz

Delfina Olkowicz ukończyła Łódzką Akademię Sztuk Pięknych. Tworzy łącząc to co kocha najbardziej malarstwo, grafikę i fotografię. W 2012 jej prace wzięły udział w wystawie „Rocznik 2012”najlepszych dyplomów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2014 roku odbyła się jej wystawa „Pasja, prędkość, wolność”. Od wielu lat bierze udział w Aukcjach Młodej Sztuki współpracując z największymi domami Aukcyjnymi w Polsce. Jej prace należą do zbiorów i kolekcji prywatnych w Polsce jak i za granicą m.in. w Brukseli, Gandawie i Londynie. W obrazach odwołuje się często do miłości oraz pasji.

Ewelina Karasińska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Miłośniczka czarno - białej fotografii

Mateusz Zahora

Rocznik 88. Absolwent łódzkiej ASP. Fotografią i projektowaniem zajmuje się od 2007 roku.

Kinga Błażejczyk

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pasjonatka malarstwa oraz fotografii. Tematem przewodnim w jej twórczości są ludzie, przyroda i architektura. Ulubioną techniką jest olej na płótnie. Jej prace zdobi gruba powierzchnia farby. Ciekawą fakturę uzyskuje poprzez kładzenie farby szpachlą malarską. W swoich pracach pragnie uchwycić klimat bardziej niż szczegóły. Brała udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych.

Marta Jaguś

Marty Jaguś - Jagód, szczecinianka. Absolwentka WSSU (aktualnie Akademia Sztuki w Szczecinie ), stypendystka prezydenta miasta Szczecina, laureatka tytułu srebrny Layout roku 2008. Ma na swoim koncie udział w wielu konkursach w Polsce i za granicą, w tym zakwalifikowanie pracy w 21 i 22 Miedzynarodowym Biennale Plakatu (Warszawa 2010), udział w wielu wystawach, m.in wystawie plakatu (22MBP) w Łazienkach Królewskich, w Ogrodach Luksemburskich w Paryżu oraz wystawie w Wilanowie (21 MBP), Gdańsku, Szczecinie, Trójmieście.. Freelancerka zarówno w zakresie projektowania graficznego, kreacji artystycznej, jak i ilustracji.

Aleksandra Hońko

Aleksandra Hońko (ur. 1984) Absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu oraz edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Laureatka Nagrody Artystycznej Prezydenta Ebląga za rok 2013. Autorka wystaw indywidualnych i uczestniczka wystaw zbiorowych w Polce i za granicą, m.in.: 2014 - Wystawa malarstwa, Lisa Norris Gallery, Londyn; 2014 - Wystawa malarstwa, Galeria Katarzyny Napiórkowskiej, Warszawa; 2013 - Wystawa malarstwa, Centrum Sztuki, Galeria EL, Elbląg; 2011 - "Pistolety", Galeria Rynek, Olsztyn.

Iwona Lenik

Iwona Lenik ur.1983 Malarka, ilustratorka, pedagog twórczości. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W roku 2009 zrealizowała dyplom w pracowni Malarstwa Sztalugowego. Laureatka Dorocznej Nagrody Artystycznej im. Mariana Strońskiego 2010. Otrzymała Nagrodę Specjalną Galerii Zadra. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce jak i za granicą min. wystawa malarstwa w Brenart International w Brukseli, „ Licht und Farbe” w Niemczech, Międzynarodowe Triennale Malarstwa Srebrny Czworokąt w Rzeszowie, Rumuni, Słowacji i na Węgrzech, Międzynarodowe Biennale Miniatury w Krakowie, Kaliszu, Warszawie, wystawa fotografii w Koninie, wystawa plakatu ZPAP w Warszawie, wystawa malarstwa w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Obrazy artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Singapurze, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i we Włoszech oraz w Galerii Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Mieszka i pracuje w Warszawie. Twórczość Iwony Lenik skupia się wokół sztuki abstrakcyjnej. Ilustracja tematu obrazu nie jest budowana wprost, ale poprzez odwołanie się do swoistych środków wyrazu, takich jak barwa, plama, kreska, kontrast, walor i wiele innych. Obrazy utrwalone na płótnie za ich pomocą zyskują autonomię. Artystka poprzez ekspresyjne ruchy pędzla, różnorodność użytej faktury, doskonałe wyczucie koloru i przemyślaną kompozycję utrwala emocje, myśli, pomysły tętniące w jej głowie. Malarstwo Iwony Lenik, jest różnorodne i bogate w swej formie i treści. Raz jest niezwykle ekspresyjne, krzyczące, pełne dzikich emocji, chcące niemal wyjść poza ramy płótna. Innym razem jest spokojne, wyciszone, szepcące lub uporządkowane, "zamknięte" w geometrycznych formach. Artystka malując, kieruje się w dużej mierze dobrym wyczuciem kompozycji, łączeniem ze sobą kolorów, intuicją. Stąd obrazy malarki potrafią być zarówno burzliwe, ociekające farbą jak również niezwykle kobiece, o subtelnej stonowanej estetyce.

Sylwia Michalska

Sylwia Michalska – ur. 1978 r. w Poznaniu, w latach 1997-2002 studiowała na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, gdzie w 2002 r. obroniła dyplom z malarstwa u profesora Wojciecha Sadleya. Obecnie mieszka i tworzy na Śląsku, ale również w Olsztynie, z którym jest mocno związana. Warmia i Mazury stanowią inspirację w jej twórczości. Tworzy obrazy abstrakcyjne dużego formatu oraz pejzaże i marynistykę – obrazy olejne na płótnie i starych deskach.